نمایشگاه مجازی

 

 


 

بنر هفته دولت

 

 

 

 

تمثال مبارک شهداء صنعت برق کرمان

 

 

 

وزير نيرو در آستانه هفته دولت مطرح کرد:
 
بهره‌برداری از 3402 پروژه و آغاز اجرای 167 طرح صنعت آب و برق/ برق‌رسانی به يک هزار و 538 روستاي محروم در سه سال گذشته
 
 
 
وزیر نیرو گفت: در هفته دولت 3 هزار و 402 پروژه به بهره‌برداری می‌رسد و 167 پروژه کلنگ‌زنی خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو در نشست خبری صبح امروز (یکشنبه) به مناسبت فرارسیدن هفته دولت با برشمردن بخشی از اقدام‌های وزارت نیرو در صنعت آب و برق در هفته جاری اظهار داشت: در این هفته دو سد در خراسان شمالی و اصفهان و سه شبکه زهکشی و آبیاری در سه استان لرستان، مازندران و اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: 212 مجتمع آب روستایی در 872 روستا با پوشش جمعیتی بالغ بر 431 هزار نفر در 24 استان کشور به بهره‌برداری خواهد رسید.
وزیر نیرو تصریح کرد: همچنین دو تصفیه‌خانه آب "ویس" و "خوانسار" و 6 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای رزن، نقده، سریش آباد، میگون، التیمور مشهد و سده لنجان اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی ادامه داد: مجموع سرمایه گذاری‌های انجام شده در طرح‌های بخش آب که در این هفته به بهره‌برداری خواهند رسید یک هزار و 366 میلیارد تومان است.
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به بخشی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری در صنعت برق، خاطرنشان کرد: در این هفته سه نیروگاه گناوه، بهبهان و سیرجان با ظرفیتی بالغ بر یک هزار و 460 مگاوات به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی افزود: همچنین در این هفته 7 پست 400 کیلووات، 19 پست 23 کیلووات، 32 پست 132 کیلووات و 33 پست 63 کیلووات به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی تصریح کرد: در حوزه انرژی‌های نو در این هفته جمعاً 22 پروژه با سرمایه گذاری بالغ بر 284 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهند رسید.
چیت چیان افزود: از جمله این طرح‌ها در حوزه انرژی‌های نو بهره‌برداری از 3 توربین بادی مجموعاً به ظرفیت 5/7 مگاوات در کهک استان قزوین، پست انتقال برق بادی 132.20 کیلوولت بینالود، احداث نیروگاه 228 کیلوواتی خورشیدی در قم و... است.
وی در مورد ارائه خدمات برق‌رسانی روستایی گفت: تعداد روستاهای برق‌دار شده سراسر کشور از ابتدای امسال تا هفته دولت 62 روستا با 760 خانوار روستایی بوده که در مجموعً 60 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.
وزیر نیرو تصریح کرد: با انجام این خدمات برق‌رسانی به روستاها، هم اکنون تعداد کل روستاهای برق‌دار کشور به 56 هزار و 232 روستا رسیده است.
وی تأکید کرد: به روستاییان زحمتکش کشور قول می‌دهم تا پایان امسال تمامی روستاهایی که بیش از 10 خانوار سکنه دارند، برق‌دار شوند.
وزیر نیرو افزود: براساس آمارهای اعلام شده تعداد کل این روستاها 580 روستا است.
وی در ادامه با اشاره به ارزش کل سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در پروژه‌های قابل بهره‌برداری در هفته دولت، گفت: تعداد کل پروژه‌های قابل بهره‌برداری در این هفته در صنعت آب و برق 3 هزار و 402 پروژه است که در مجموع بیش از 6 هزار و 886 میلیارد تومان در آن‌ها سرمایه گذاری شده است.
 
*آغاز عملیات اجرایی 12 نیروگاه و 22 پروژه تصفیه‌خانه آب و فاضلاب در کشور
وزیر نیرو در ادامه با اشاره به شروع عملیات اجرایی بخشی از پروژه‌های در صنعت آب و برق گفت: همچنین در این هفته عملیات اجرایی سد "کانی‌سیب" پیرانشهر با ظرفیت مخزن 220 میلیون مترمکعب شروع خواهد شد.
وی افزود: عملیات اجرایی شبکه‌های آبیاری و زهکشی بیش از 2500 هکتار از زمین‌های کشاورزی آذربایجان غربی آغاز خواهد شد.
چیت‌چیان همچنین تصریح کرد: عملیات اجرایی 22 طرح تصفیه‌خانه آب و فاضلاب کشور با حضور بخش خصوصی شروع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در این هفته عملیات احداث 12 نیروگاه با ظرفیتی بالغ بر 6 هزار و 84 مگاوات در 11 شهر کشور کلنگ‌زنی خواهد شد.
وزیر نیرو در ادامه مجموع کل پروژه‌هایی را که در این هفته عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد؛ 167 پروژه با بودجه ای بیش از 189 هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
 
 
*کارنامه سه ساله دولت در صنعت آب و برق
وزیر نیرو با اشاره به کارنامه سه ساله دولت در وزارت نیرو اظهار داشت: در مدت سه سال گذشته 38 واحد نیروگاهی با ظرفیت بیش از 6 هزار مگاوات به بهره‌برداری رسیده است.
وی افزود: در طول این سه سال ظرفیت نیروگاهی کشور از 69 هزار مگاوات به 75 هزار و 199 مگاوات رسیده است.
همچنین وی تصریح کرد: در این سه سال یک هزار و 538 روستای محروم کشور برق‌دار شده‌اند.
وزیر نیرو خاطر نشان کرد: تلفات برق که پیش از این به بیش از 15 درصد بود، به 1.7 درصد رسیده است.
چیت‌چیان در ادامه با اشاره به بخشی از کارنامه سه ساله دولت در حوزه آب، اظهارداشت: در طول این سه سال، 19 سد به بهره‌برداری رسیده که ظرفیت مخازن آن‌ها بیش از 4 میلیارد مترمکعب آب است.
وی افزود: این میزان از افزایش ظرفیت مخازن سدها، 20 برابر حجم مخزن سد کرج است.
وزیر نیرو گفت: در طول این مدت بیش از 150 هزار هکتار به شبکه‌های آبیاری و زهکشی کشور اضافه شده است.
همچنین وی تصریح کرد: 3 هزار و 800 روستای کشور با جعیتی بیش از 2 میلیون نفر از شبکه آب شرب سالم بهره‌مند شده‌اند.
چیت‌چیان در پایان اظهار داشت: 26 تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای مختلف کشور با پوشش جمعیتی بالغ بر 3.6 میلیون نفر نیز در طی این مدت احداث شده است.
 
 

پیام مدیر عامل شرکت برق منطقه ای کرمان

به مناسبت هفته ی دولت

 

مهندس علی اصغر نصرالهی مدیرعامل برق منطقه ای کرمان و رئیس ستاد صنعت برق استان بمناسبت هفته دولت طی پیامی ضمن گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره دو چهره همیشه جاودان شهیدان رجایی و باهنر خواستار الگو قرار دادن منش ، اخلاق و کردار این شهیدان برای کارکنان شد . وی گفت : اخلاص ، ایمان ، مقاومت سخت کوشی و تدبیر از درس هایی است که از شهدا و این دو نمونه خدمتگزار به مردم می توان آموخت .

 

 مهندس نصرالهی افزود : کار ، تلاش و جدیت در صنعت برق استان در سالی که از هفته دولت قبل پشت سر گذاشته ایم موجب شده علی رغم فشارهای اقتصادی و محدودیت منابع به نیازهای مردم در زمینه خدمت در حوزه برق در استان پاسخ مناسب داده شود هرچند به این خدمات هنوز قانع نیستیم و تلاش می کنیم با توفیقات الهی هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی خدمات در صنعت برق استان را ارتقا دهیم . از این رو از همه همکاران در صنعت برق استان چه در شرکت های تولید و چه در حوزه شرکت های توزیع برق و برق منطقه ای انتظار داریم با اخلاص ، تلاش مناسب و ابتکار عمل همچون گذشته منشأ خدمات ارزنده باشند .

 

 وی در بخشی دیگر از این پیام اظهار داشت : برنامه های مهم و گسترده ای در زمینه تولید و انتقال در سطح استان در دست اقدام داریم که بخشی از آن ها در هفته دولت و بخشی هم در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری می رسند و بخشی از آن ها نیز در سال آینده که در وقت خود اطلاع رسانی می شوند .

 وی در پایان ضمن تشکر از مجموعه تلاش های خالصانه کارکنان صنعت برق استان اظهار امیداواری کرد که با تجدید بیعت با شهیدان والا مقام و بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و با راهبری حکیمانه رهبر انقلاب و مدیریت عالمانه دولت تدبیر و امید شاهد عزت و اقتدار روز افزون نظام جمهوری اسلامی باشیم .
 

 

 

بهره برداری از 122 میلیارد ريال طرح و آغاز عملیات اجرایی 50 میلیاردريال پروژه انتقال

 


پروژه های نیروگاهی ساخته شده درحال تکمیل در دولت تدبیر و امید

 

 

 

 

 

برخی پروژه های مهم انتقال و فوق توزیع افتتاح شده در دولت تدبیر و امید

 

 

 

 

 افتتاح و بهره برداری از سامانه خنک کن نیروگاه سیکل ترکیبی کرمان

با اعتبار 160 میلیارد ريال

 

 

 

احداث 60 مگاوات نیروگاه فتوولتائیک توسط بخش خصوصی درمنطقه ی کرمان و ماهان

 

 

 

 

 

 

احداث نیروگاه تولید پراکنده (مقیاس کوچک) جمعاً به میزان 211 مگاوات در سطح استان توسط بخش خصوصی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پروژه های شرکت سهامی برق منطقه ای کرمان

در قالب تفاهم نامه اقتصاد مقاومتی

 

 

پروژه های در حال احداث در دولت تدبیر و امید

 

 

 

 

 

 

عملیات اجرایی پروژه خط 400 کیلوولت جیرفت - ارگ جدید بم

 

 

 

وجود نعمت برق برای کپر نشینان

 

 

افتخارات کسب شده

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حدیث روز

حضرت محمد صلى الله عليه و آله و سلّم : إنَّ العبدَ لَيَرفَعُ يَدَهُ إلى اللّه ومَطعَمُهُ حَرامٌ ، فكيفَ يُستَجابُ لَهُ وهذا حالُهُ ؟! همانا بنده دستش را (براى دعا) به درگاه خدا بالا مىبرد در حالى كه خوراكش حرام است ؛ با چنين حالى ، چگونه دعايش مستجاب شود ؟. إرشاد القلوب : 149 منتخب ميزان الحكمة : 196
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به روابط عمومی شرکت برق منطقه ای کرمان میباشد.طراحی توسط M.ghafari